فهرست بستن

رستوران سرای عامری‌ ها: طعم خاطره انگیز در فضای تاریخی

سرای عامری‌ها یکی از خانه‌های تاریخی شهر کاشان است که رستورانی بسیار زیبا با غذاهای سنتی خوشمزه در آن قرار دارد. با گزارش تصویری کجارو همراه باشید.

رستوران سرای عامری‌ ها: طعم خاطره انگیز در فضای تاریخی

 


سرای عامری‌ها یکی از زیباترین و مهم‌ترین خانه‌های تاریخی در شهر کاشان است. این خانه معماری بسیار زیبایی دارد که همواره مورد توجه گردشگرهای ایرانی و به خصوص خارجی است. خوشبختانه امکان رزرو و اقامت در بسیاری از خانه‌های تاریخی کاشان هم مثل شهرهای دیگر وجود دارد. در واقع این خانه‌ها دارای کاربری‌های دیگر هم شده‌اند و از آن‌ها علاوه بر یک جاذبه تاریخی، به عنوان هتل هم استفاده می‌شود. یکی از بخش‌های خانه – هتل عامری‌ها، رستوران آن است. با تصاویر کجارو از این رستوران همراه باشید.

محیط داخلی این رستوران بسیار زیبا با معماری اصیل ایرانی و شیشه رنگی‌هایی دوست داشتنی است.

خانه‌ی عامری‌ها در محله‌ی سلطان میراحمد کاشان، در خیابان علوی و در کنار حمام سلطان میراحمد قرار دارد.

سفر به خانه عامری‌ها در فصل بهار بسیار لذت بخش خواهد بود. در بخش بیرونی رستوران یک ردیف شمعدانی قرار دارد و زیر آن چند میز و صندلی قرار دارد و قرار گرفتن زیر طاق زیبای خانه عامری‌ها فضایی دل انگیز را برای شما فراهم می‌کند تا از خوردن غذای خود در محیطی بسیار زیبا لذت ببرید.

مساحت این خانه ۴۰ متر مربع است و ظرفیت فضای داخلی آن ۲۵ تن و فضای بیرون هم حدود ۱۵ نفر است. این رستوران دارای اینترنت بی سیم هم هست.

سبزی پلو قالبی که با خورشت گوشت و لوبیا سرو می‌شود.

در این رستوران غذاهای سنتی با کیفیتی بسیار خوب سرو می‌شود.

ظرف‌های استفاده شده در این رستوران هم بسیار جالب هستند.

این ظرف‌ها شامل ظروف مسی و دیزی سنگی و ظرف‌های سنتی دیگر می‌شود.

به شما توصیه می‌کنیم خورشت گوشت و لوبیا که از غذاهای سنتی کاشان است را حتما امتحان کنید.

در این رستوران علاوه بر غذا، شربت‌های سنتی و گیاهی بسیار خوشمزه‌ای هم ارائه می‌شود.

در مجموع اگر به شهر کاشان سفر می‌کنید، سعی کنید حتما در یکی از خانه‌های تاریخی یکی از وعده‌های غذایی خود را صرف کنید. پیشنهاد ما حضور در خانه عامری‌ها است تا هم از فضای تاریخی زیبای آن لذت ببرید و هم غذایی با کیفیت را میل کنید.

 

منبع : کجارو